Jak magazynować importowany towar?

Przedsiębiorstwa opierające swoją działalność na sprzedaży importowanego towaru pojawiają się coraz częściej na rynku. Jak jednak wygląda sprawa z magazynowaniem poszczególnych produktów? Gdzie przechowywać importowane towary? Jeśli snujesz plany o sprzedaży importowanych towarów, koniecznie zapoznaj się z działaniami, które musisz podjąć w sprawie magazynowania.

Skład celny – czyli jak uniknąć zwrotu towaru niezgodnego z wymogami?

Zastanawiasz się jaki magazyn będzie najlepszy dla Twoich sprowadzanych produktów? Nie każdy przedsiębiorca, który rozpoczyna swoją przygodę z importem towarów ma wiedzę w zakresie zgodności wyrobów z wymogami towaru od nadawcy. Z pomocą w takich sytuacjach przychodzi skład celny, który daje możliwość magazynowania towaru bez konieczności uiszczania cła oraz innych podatków. Oprócz tego skład celny ma wiele innych przydatnych funkcji. Daje on przedsiębiorcom możliwość podzielenia płatności związanych z cłem w przypadku, gdy produkty opuszczają skład partiami. W niektórych przypadkach istnieje nawet możliwość składowania towarów unijnych. Jeśli zdecydujesz się na możliwości, jakie oferuje skład celny, z pewnością staniesz przed wyborem konkretnego rodzaju. Co musisz o nim wiedzieć?

Rodzaje składu celnego

Składy celne posiadają różne podziały, jednak główny uwzględnia rodzaj podmiotu gospodarczego, który decyduje się na skorzystanie z takiego magazynu. Do składów celnych możemy więc zaliczyć publiczne składy celne oraz prywatne składy celne. Pierwsze – dotyczą różnych podmiotów gospodarczych. W przypadku tych składów przechowywane są towary w formie usług realizowanej na podstawie umowy o czasowe magazynowanie. Z kolei prywatne składy celne to magazyn prowadzony przez jeden podmiot gospodarczy w związku z własnymi celami obejmującymi import lub eksport towarów. Wiele przedsiębiorstw decyduje się nawet na połączenie importu z eksportem.