Co warto wiedzieć przed zastosowaniem żelu do USG?

Jest to przede wszystkim żel o bardzo wysokim standardzie, jeśli mówimy o jego użytkowaniu. Jego zadaniem jest skuteczne przewodzenie tak zwanych ultradźwięków. Żel ten powinno się rozprowadzać na skórze. Tworzy on świetne podłoże, które umożliwia skuteczny przepływ fal ultradźwiękowych bezpośrednio do tego obszaru, który powinien być obrazowany.

Jakie jest zastosowanie żelu do USG?

Żel ten wykorzystuje się przede wszystkim do badań USG. Otóż, żel do usg jest stosowany w różnych formach tak zwanych terapii ultrasonograficznych. Zadaniem żelu do USG jest przekazywanie czytelnego obrazu, który jest pozbawiony jakichkolwiek zakłóceń (tak zwanych artefaktów) w czasie diagnostyki tradycyjnej oraz diagnostyki nowoczesnej. Jeśli mówimy o żelu do USG, powinniśmy zdawać sobie z tego sprawę, że ten preparat jest całkowicie bierny chemicznie oraz nie zawiera w swoim składzie soli. To sprawia, że jest bezpieczny w użyciu. Można go stosować z wszystkimi typami głowic USG. Ten element jest bardzo ważny i powinniśmy o tym wiedzieć.

Jakie są główne zalety stosowania żelu do USG?

Na pewno na wyróżnienie zasługuje jego formuła, która jest unikatowa. Żel ten ma także neutralny odczyn pH i nie zawiera substancji zapachowych. Żel cechuje się również bardzo wysoka odpornością na wysychanie oraz ma dobrą przyczepność do skóry pacjenta, u którego się go stosuje. Stosowanie żelu nie ma wpływu na zakłócanie fal ultradźwiękowych. Żel jest bezpieczny dla każdego pacjenta oraz dla głowicy ultrasonograficznej. Powinniśmy wiedzieć o wszystkich jego zaletach, zanim zaczniemy go stosować, a jak widać, atutów i korzyści stosowania żelu do USG jest wiele.