Akcesoria do biżuterii – koraliki

Akcesoria do biżuterii pozwalają na tworzenie nawet najbardziej kreatywnych ozdób. Koraliki są jednymi z najczęściej wybieranych elementów ozdobnych, które można wykorzystać przy wykonywaniu najróżniejszych kolczyków, wisiorków i bransoletek. Jakie są ich rodzaje?

Koraliki do tworzenia biżuterii

Koraliki są bardzo popularnym elementem ozdobnym, z którego korzystają niemal wszyscy twórcy biżuterii handmade. Z ich pomocą można w bardzo łatwy sposób stworzyć najróżniejsze ozdoby, od bransoletek i wisiorków po kolczyki. Drobne koraliki umożliwiają tworzenie rozmaitych plecionek i drobnych baz pod wisiorki i bransoletki, natomiast większe modele pozwalają na wykonywanie najbardziej unikalnych ozdób.

Koraliki są dostępne w najróżniejszych wersjach, dlatego można z ich pomocą stworzyć biżuterię w każdym stylu. Ogromny wybór kolorów, kształtów i wzorów sprawia, że każdy znajdzie wersje pozwalające mu na realizację nawet najbardziej kreatywnych projektów ozdób.

Koraliki szklane – jakie modele są dostępne?

Do najczęściej wykorzystywanych akcesoriów do tworzenia biżuterii zalicza się koraliki szklane. Są wyjątkowo estetyczne, zachwycają jakością, a przy tym można liczyć na ogromny wybór najróżniejszych kształtów i dowolnych wersji kolorystycznych. Koraliki szklane świetnie sprawdzają się przy tworzeniu wisiorków, bransoletek, a także kolczyków.

W sklepach z akcesoriami do biżuterii znajdziemy wiele koralików szklanych. Najbardziej popularne modele to:

– koraliki-kuleczki – modele o okrągłym kształcie, bardzo często wykorzystywane przy tworzeniu bransoletek; dostępne są modele transparentne lub nie, w wielu opcjach kolorystycznych, również z efektem dodatkowego połysku,

– crackle – efektowne modele o kształcie kuleczek z efektem tłuczonego szkła, dostępne w różnych wersjach kolorystycznych,

– kocie oko – koraliki w kształcie kuleczek z wyjątkowym efektem kociego oka, dzięki któremu pięknie się mienią,

– koraliki drobne – modele o bardzo małym rozmiarze, transparentne lub ze srebrnym środkiem,

– kostki – modele w kształcie sześcianów, transparentne lub nie, również w wersji z połyskiem,

– kryształki – modele fasetowane w kształcie kryształków, często występujące w wersji z połyskiem,

– kwiatki, listki – koraliki szklane w kształcie kwiatków lub listków, wyróżniające się wyjątkowym designem,

– krople – koraliki w kształcie kropli, zwężające się z jednej strony; dostępne w wielu wersjach kolorystycznych i wzorach,

– pastylki – modele o nieregularnych kształtach, przypominające małe kamyki,

– podłużne – koraliki o podłużnym, najczęściej owalnym kształcie, dostępne w wielu kolorach i wzorach.

Koraliki szklane można dowolnie ze sobą łączyć, aby tworzyć najbardziej niezwykłe elementy biżuterii.

Koraliki drewniane

Akcesoria do biżuterii to szeroka kategoria, w której mieszczą się także koraliki drewniane. Są to wyjątkowe modele, bardzo często wykorzystywane przy tworzeniu biżuterii inspirowanej naturą – np. w stylu boho. Często spotyka się koraliki z naturalną kolorystyką i wzorem drewna, dostępne są także wersje malowane, pokryte półprzezroczystą warstwą koloru. Można również znaleźć zawieszki łączące w sobie drewno z żywicą – daje to niesamowity, ostatnio bardzo popularny efekt.

Koraliki drewniane można spotkać w różnych kształtach – od kuleczek w różnych rozmiarach po kostki, owale, oponki czy wersje podłużne. Świetnie sprawdzają się przy tworzeniu bransoletek, wisiorków oraz kolczyków – są lekkie, a przy tym bardzo estetyczne.

Koraliki z żywicy i akrylu

W sklepach z akcesoriami do biżuterii handmade można znaleźć również koraliki z tworzyw sztucznych. Wersje z żywicy i akrylu mogą osiągać najróżniejsze kształty i kolory, dlatego są wyjątkowo popularne. Umożliwiają odwzorowywanie najbardziej kreatywnych projektów ozdób, dając twórcom spore pole do popisu.

Koraliki do biżuterii handmade warto kupować w sklepach dedykowanych akcesoriom do tworzenia ozdób. Można znaleźć w nich największy wybór wzorów i kolorów, a także liczyć na wysokiej jakości artykuły ozdobne od najlepszych producentów.