O implantologii w Warszawie – poznaj najważniejsze aspekty leczenia ubytków zębowych
Bezpośrednio wkręcana w kość śruba wykonana z tytanu to stomatologiczny implant. W momencie, kiedy miejsce implantacji się już wygoi, istnieje szansa umieszczenia tam konstrukcji protetycznej, czyli korony lub mostu. Za sprawą procesu osteointegracji, może dojść zatem do tego, że kość na stałe połączy się z implantem.
Kiedy uważasz, że usługa, z której powinieneś skorzystać to implantologia Warszawa może okazać się najlepszym miejscem, aby rozpocząć poszukiwania dobrego gabinetu. Niestety, wybór jest na tyle duży, że bardzo ciężko odnaleźć najlepszą opcję. Oferty mogą być bardzo zróżnicowane pod względem jakości i ceny, dlatego warto zajrzeć do Internetu, aby poczytać cenniki, a także opinie i rekomendacje poprzednich pacjentów.
Materiał wykonania implantów oraz ich rozmiary
Najczęściej to tytan jest głównym materiałem, z której produkuje się implanty. To o srebrzystoszarym kolorze, który nie tylko jest wysoce odporny na korozję, ale również jest doskonale tolerowany przez ludzki organizm. Najlepiej, kiedy tytan jest w czystej postaci, jednak zdarza się, że posiada on pewne domieszki – np. wanad lub aluminium. Obecnie, pewna część implantów produkowana jest również z cyrkonu, a bierze się to stąd, iż ten ma bardzo białą barwę, co na polu estetyki jest ogromnym plusem. Implanty zwykle przyjmują cylindryczny kształt, gdzie długość osiąga od 7 do 20mm, a średnica wynosi między 3, a 7mm.
Implantologia – warto, czy nie warto?
Chociaż wstępnie można uznać, że implanty zębowe to rozwiązanie dla każdego, nie wszyscy jednak będą kwalifikować się to zabiegu. Koniecznie musimy zapoznać się wcześniej z przeciwwskazaniami. Eksperci są zdania, że alkoholizm, narkomania oraz wszelkie schorzenia ogólny i choroby psychiczne, będą mogły wyeliminować pacjenta z implantologicznego leczenia. Problem pojawia się również w wypadku cukrzycy oraz nałogowego palenia tytoniu, natomiast wówczas możemy chociaż należcie przygotować się do poddania zabiegowi. Obecnie, dużym utrudnieniem nie okażą się nawet niekorzystne warunki anatomiczne, gdyż nowoczesna chirurgia bierze pod uwagę odbudowę kości oraz umieszczenie w konkretnym miejscu implantu. Najlepsze warunki do tego celu spotkamy w żuchwie, a dokładnie w okolicach przedniej części i zębów przedtrzonowych. Dzięki implantologii, możliwe jest zastosowanie wszczepów w brakach zębowych, bez względu na ich rodzaj. Warto wiedzieć, że w każdym wypadku – liczba implantów nie powinna być równa ilości braków. Należy bardzo precyzyjnie zaplanować ich rozmieszczenie, ponieważ tylko to pozwoli nam skorzystać z protez pod postacią mostów.
Jakie badania będą istotne, jeszcze przed wykonaniem implantacji? Chociaż to zabieg jest procesem głównym i na pewno najważniejszym, jednak w ogóle nie będzie mogło do niego dojść, jeśli wcześniej nie wykluczy się wszystkich przeciwwskazań. Z pewnością nie ominą nas ogólne badania lekarskie, jak np. morfologia, OB., czas krzepnięcia i krwawienia, płytki krwi oraz poziom glukozy i cholesterolu we krwi. Często specjalista zleci również wykonanie panoramicznego RTG, a także komputerowej tomografii.