Co warto wiedzieć na temat rehabilitacji?
Czym w ogóle jest rehabilitacja oraz kiedy należy z niej skorzystać? Na te pytania poznamy odpowiedzi w tym artykule. Proces, którego zadaniem jest poprawa naszej kondycji oraz odzyskanie sprawności fizycznej, na przykład u osób, które są po operacji, nazywamy właśnie rehabilitacją. Rehabilitacja może mieć miejsce zarówno w szpitalu, jak i w warunkach domowych. Musimy być tego świadomi, że wymagana jest pewna kontrola rehabilitanta.
Rehabilitacja. Na czym polega?
Kompleksowe i całościowe wsparcie, dla osób, które są niepełnosprawne fizycznie lub psychicznie, nazywa się właśnie rehabilitacją. Otóż, rehabilitacja bielany skierowana jest do mieszkańców Warszawy. Jeśli zależy nam na prawidłowej i właściwej rehabilitacji, powinniśmy wybrać rehabilitanta doświadczonego oraz profesjonalnego. Wyróżniamy różne formy rehabilitacji. Na przykład dedykowane są one osobom, które miały zawał serca, złamanie jednej z kończyn lub też są po udarze mózgu. Rehabilitacja przewidziana jest również dla osób, które mają problemy pourazowe. O tym musimy pamiętać i być tych faktów świadomi. Nie wiemy, czy nie przydarzą nam się pewne losowe zdarzenia i będziemy musieli korzystać w przyszłości z pomocy rehabilitanta.
Jak długo trwa rehabilitacja?
Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Wiele zależy od tego, w jakim stanie psychicznym lub fizycznym się znajdujemy. W sytuacji, kiedy ogranicza nas niepełnosprawność i nie jesteśmy w stanie dotrzeć do odpowiedniej placówki, wtedy rehabilitacja może odbyć się w miejscu zamieszkania. Zabiegi takie trwają od trzech tygodni do nawet dziesięciu tygodni. Musimy o tym wiedzieć. Jak widać, rehabilitacja jest dosyć czasochłonna. Jednak wiele zależy od tego, jaką kontuzję mamy lub jaki uraz nas dotyczy. Rehabilitacja narządów ruchu może odbyć się w specjalnym i przeznaczonym do tego ośrodku lub też na oddziale dziennym. Gdy mówimy o rehabilitacji narządu ruchu, to powinniśmy zdawać sobie sprawę, że ta rehabilitacja trwać będzie do nawet sześciu tygodni. W sytuacji, kiedy wymagany jest całodobowy i profesjonalny nadzór, wtedy przysługiwać nam będzie rehabilitacja w oddziale stacjonarnym.
Fizjoterapia a rehabilitacja. Czym są?
Do rehabilitacji możemy również zaliczyć przeróżne zabiegi fizjoterapeutyczne. Jest nim na przykład kinezyterapia. Polega ona na skutecznym leczeniu ruchem. Często jest wykonywana gimnastyka lecznicza lub pewne ćwiczenia usprawniające. Jednak kluczowy jest sam ruch. Ten środek leczniczy wpływa na nasz cały organizm. Warto także wymienić masaż, który ma pobudzać odpowiednią przemianę materii oraz ma poprawiać krążenie.